-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
852 אורחים

בעניין ימים מסוכנים בשנה

    
מספר צפיות: 5869
א' טבת ה'תשפ''ב

בעניין ימים מסוכנים בשנה

 

בס"ד

מוצש"ק פרשת מקץ תשפ"ב

הנה בספר קונטרס היחאלי (דף עו ע"ב בד''ה כתב) הביא בשם רבינו האר''י שיש ימים מסוכנים בשנה שאין לישא ולארס בימים אלו וכן לא לקנות בית ולא להקיז דם והעושה אחד מהדברים אלו יסתכן העושה ואחריתו יהיה נבל ועוד כמה דברים קשים יעו''ש ויעו''ש ברשימת הימים ובחודש אדר א' וב' ג' טו יז יח כח יעו''ש, ויש לדון האם לדינא יש לחוש לדבריו, שלא להנשא אז, ויש לומר שאין לסמוך בזה עמש''כ בספר נהר שלום דף לד ע''א שאין לסמוך אלא על כתבי המהרח''ו האמייתים יעו''ש, וממילא אין לסמוך ע''ז ולחוש לזה, ואשמח עוד לקבל בזה לדינא, והיות ויום חתונתי בעזהי''ת אמור להיות בליל ג' אדר א' בשעה טובה ומוצלחת.

בברכת התורה

הצעיר באלפי ישראל

יוסף אביטבול

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

 

שומר נפשו ירחק, וחמירא סכנתא מאיסורא. בשלמא אם היה כתוב בכתבי מהרח"ו האמתיים שלא לחוש לזה, או שהיה מובן כך מאיזה מקום, אבל בנ"ד הרי עכ"פ אין סתירה.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

 

שאלה חוזרת:

האם משו''ה צריכים לבטל תאריך החתונה?

או דמאן דלא חייש לא חיישנן בהדיה?

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

לטובתכם, צריך לבטל. ולא שייך בכגון דא מאן דלא קפיד לא קפדי בהדיה.

שאלה חוזרת:

ואם החופה לפני השקיעה?

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

טוב מאד.

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד