-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1115 אורחים

שו"ת: זמר ששם תקליט במקום לשיר

    
מספר צפיות: 6258
ה' טבת ה'תשפ''ב

זמר ששם תקליט במקום לשיר

 

לק"י, אור לב' טבת התשפ"ב

 

לכבוד מרן שליט"א

 

חתן שהזמין לחופה בנוסף על התזמורת הרגילה, זמר תימני  בכדי שישיר את הזאפה לחתן ולכלה.

והנה הזמר במקום לשיר בפיו שם תקליט שהכין מבעוד מועד באולפן, ועכשיו מחתך בפיו ובשפתיו כאילו הוא שר, על דרך ’בפיו ובשפתיו כיבדני וקולו רחק ממני’.

ולאחר שנתפס בקלקלתו טוען- שירה שהוקלטה באולפן יותר טובה עשרת מונים מבאשר באולם אירועים, זאת ועוד שעושה עצמו שר ומזמר.

והחתן טוען לעומתו שכרתיך שתשיר בפיך ולא בתקליטך.

יורנו המורה מה הדין?

 

בברכת התורה

אלחנן גברא

 

נ"ב, בפסקי שע"ה (נשואין עמ' פג הערה 238) כתב בשם מרן שליט"א דמכיון ויש בשירים שלפני החופה תפילות להצלחת החתן והכלה, מסתבר דעדיף להעמיד משורר מאשר להשמיעם מהקלטה. האם זו סברא נוספת שיכול לטעון החתן לזמר ששם הקלטה. או שמא יכול הזמר לטעון שכרת אותי לשורר בקולי הנעים, ולא להתפלל. אביחי שרעבי.

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

 

א'  אם לא ניתן להשיג התקליט הזה, והרי הוא הוציא על כך הוצאות, דעתי העני נוטה שצריך לשלם לו, בפרט אם הדבר מקובל כך היום (בבחינת הכל כמנהג המדינה), שאם הוא לא היה נוכח באולם ומחתך את המלים בפיו ובשפתיו, הקהל לא היה מתעורר לשירה ומתלהב, מפני שבהקלטה עצמה לבדה, אין רוח חיים. ויש לברר אם מקבלים תשלום מלא, או פחות.

ב'  סוף סוף יש כאן תפילה בלחש.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד