-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1050 אורחים

שו"ת בענייני שביעית

    
מספר צפיות: 6538
י"א שבט ה'תשפ''ב

 ברצוני לשאול את כבוד הרב שליט"א כמה שאלות:

א.      יש לי הרבה עשבים גדולים בחצר, ואני מפחד שהילדים שלי יפלו, האם אני יכול לנכש אותם עכשיו שהשנה שמיטה? ואם כן, אז האם מותר לי לשלם למישהו על מנת שהוא יעשה את זה במקומי?

ב.      האם השנה צריך לקטוף קאת בשינוי או שלא צריך. ואיך צריך לנקות אותו מתולעים?

ג.       האם מותר לעשות סחורה בדבר שאין בו קדושת שביעית?

תודה לרב

שלום חג'בי

 

להלן תשובות מרן שליט"א:

א'  מותר לנכש אותם אם המקום מיועד לשחק או להלך. וגם אם לא, אפשר עכ"פ לחתוך את העשבים שלא בסמיכות לאדמה, כדי שלא ייראה שמכין את המקום לזריעה או לנטיעה. וכן מותר לשלם על עבודה זו.

ב'  צריך שינוי, כי כשחותך כרגיל סמוך לעין גורם למהר צמיחתם ואסור משום לא תזמור. וניקוי מתולעים ע"י אמה וכדומה. הכל מבואר בקונט' עצי עולה, ובשו"ת עולת יצחק חלק שלישי.

ג'  מותר.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד