-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
820 אורחים

בעניין כוונות בכתיבת תפילין בשנת השמיטה

    
מספר צפיות: 6645
י"א שבט ה'תשפ''ב

למו"ר שלום וברכה.

א. מצאתי בסה"ק (רב פעלים ועוד) שבשנת השמיטה אין צורך לכוון כוונות ויחודים בתפילה לנוהגים בכך. עוד שמעתי שהוא הדין לעניין כוונות בכתיבת תפילין, האם הדבר נכון?

ב. א"כ, האם יש להעדיף תפילין שנכתבו בלא כוונות בשביעית, על פני תפילין שנכתבו בלא כוונות בשאר שני שבוע?

ג. ועוד, האם גם מי שלא בא בסוד ה' לדעת לכוון ולייחד יחודים בכתיבת סתו"ם, רשאי לכתוב שם השם בחילוק אותיות כהלכתו בשנת השמיטה?

בתודה,

אריאל נוני ס"ט

 

להלן תשובות מרן שליט"א:

א'  דוקא בתפילת מנחה וערבית מבואר שם כך, בשו"ת סוד ישרים ח"א סימן י', הנספח לשו"ת רב פעלים.

ב'  ולתפילין צריכה רב"ה, לכן תפרט ממי שמעת וכיצד, כי חידושים כאלה ייאותו רק ליחידי דיחידי סגולה, אם בכלל יש כמותם בדורנו.

ג'  עכ"פ כתיבת השם בחילוק האותיות למי שאינו מבין ויודע סוד העניין, לפענ"ד אין לה טעם וצורך וכו' כמו שהעליתי בס"ד בעיני יצחק על שלחן ערוך המקוצר חלק יורה דעה הלכות כתיבת ספר תורה סימן קס"ה אות נ"ב דף קס"א ד"ה הלכך, א"כ בנדון דידן פשיטא דלית לן בה, ר"ל דרשאי לכתוב כך.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד