-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
781 אורחים

בעניין טחינה גולמית (אחוה) לפסח - לדידן שמחמירים בחוזר וניעור

    
מספר צפיות: 6070
כ"ו אדר (אדר ב') ה'תשפ''ב

 

שלום וברכה לכבוד הרב שליט"א.

נשאלתי על ידי אנשי הקהילה לגבי טחינה לפסח.

לאחר בירור שעשיתי מצאתי טחינה של אחוה בכשרות בד"צ בית יוסף, מדובר על טחניה גולמית ללא שום רכיבים כפי שכתבו ברכיבים של המוצר טחינה 100% שומשום. לאחר בירור מול החברה ומול מחלקת הכשרות שלהם הם טוענים שאין שום מגע של של משהו של חמץ עם גרגירי השומשום, השומשום מגיע מאתיופיה בשקים מיוחדים ועד מפעלי החברה לאחר מכן עובר תהליך של ניפוי רצו"ב כל התהליך, ובכל אופן ושום צורה אל מגיע עם קמח או חיטים, ואיך שלא יהיה שוטפים אותו לפני הטחינה וגם קולים אותו.

רצו"ב אישורו על כל הדברים הללו של המשגיח הרב צביקה יפה.

האם ניתן לסמוך על זה.

הרב אליהו סויסה, מח"ס באר הפסח

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

ניתן לסמוך, אפילו לדידן דמחמרינן שהחמץ חוזר וניעור.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד