-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
525 אורחים

שו"ת: האם להמשיך לומר אחרי פיטום הקטורת את התפילה לעצירת המגיפה

    
מספר צפיות: 6197
כ"ז ניסן ה'תשפ''ב

 

בס"ד

שלום כבוד הרב

היות ומגיפת הקורונה במצב של היום. האם נפסיק לקרוא נוסח זה לאחר פיטום הקטורת? או להמשיך לקוראו מכיוון שהמגיפה לא פסקה לחלוטין ונמצאת גם בארץ וגם בחוץ לארץ.

ממתין לתשובת הרב

בברכה

עמיחי קהלני

להלן תשובת מרן שליט"א:

תעשו כהבנתכם והרגשתכם, והוא דבר טוב בפרט אם אומרים זאת בכוונה, או אפשר רק בימים מסויימים.

אנחנו הפסקנו לומר מזה זמן רב, כיון שברוך ה' לא נשמע אסון רח"ל בסביבתנו, אבל מוסיפים מזמור תהלים בכל יום אחרי תפילת המנחה, (וגם אחרי תפילת שחרית, תוך השילוש), הן מצד המגפה, הן מצד אויבינו בני ישמעאל הקמים עלינו רח"ל, יבושו ויכלמו עדי עד וגו'.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד