-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
726 אורחים

אדם שלא ספר ספירת העומר בלילה, האם מותר לו לספור ספירת העומר בבוקר מיד לפני ברכת התורה?

    
מספר צפיות: 6883
י"א אייר ה'תשפ''ב

ב"ה

למרן הגאון האדיר רבי יצחק רצאבי שליט"א

אדם שלא ספר ספירת העומר בלילה, האם מותר לו לספור ספירת העומר בבוקר מיד לפני ברכת התורה?

בברכת כהנים באהבה כעתירת

גמליאל הכהן רבינוביץ

מח"ס "גם אני אודך", ו"פרדס יוסף החדש" על המועדים.

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

הספירה עצמה לית לן בה, כי אף אם יהרהר אז במגמת המצוה להיטהר ולהתקדש לקראת מתן תורה וכו' הנה לדעת מרן הש"ע סימן מ"ז ס"ד בלאו הכי המהרהר בד"ת א"צ לברך. ואפילו להגר"א וסיעתו, מסתברא דכה"ג אינו בכלל, עפמ"ש בכגון דא בשו"ת דברי יציב ליקוטים סימן י' יעו"ש. אבל עדיף שלא לומר כעת מזמור למנצח בנגינות שלאחר מכן, וגם לא את הפסוק וספרתם וגו' אם רצונו לומר קודם לכן נוסח לשם יחוד. כי הגם שיש אומ' שאין לחוש כשאומר פסוקים דרך תחנונים כמבואר בש"ע סי' מ"ו ס"ט, ונדון דידן דומה לכך מאחר שאינו אומרם לשם לימוד תורה, וכך נוהגים בדרך כלל, מ"מ מדוע יכניס עצמו למחלוקת חנם.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד