-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1375 אורחים

שו"ת בעניין השארת ילד בגן לשנה נוספת

    
מספר צפיות: 5176
י"ז סיון ה'תשפ''ב

בס"ד

לכבוד הרב רצאבי שליט"א

יש לנו ילד בן חמש וחצי, שאנו מסופקים אם להעלות אותו לכיתה א' לקראת השנה הבאה. ההסתפקות שלנו היא שהילד חכם ועצמאי, אבל קופצני ולא אוהב לשבת הרבה זמן ולא לקרוא  אותיות, אלא מעדיף לשחק. ואנו לא רוצים שישנא את הלימוד מאחר וקשה לו לשבת. אולם בגן הוא יושב ומקשיב ויודע את החומר.

הגננת (בת 24) עובדת כחמש שנים בגנים, ממליצה להעלות אותו לכיתה א' וכן הפסיכולוג של הגן שהוא גם עובד בבית הספר ובמקביל לעשות לו אבחון קשב וריכוז. מצד שני, המשפחה שמכירה אותו שביניהם יש גננת מבוגרת עם הרבה ניסיון וכן סבתא שעובדת בתור סייעת בגנים ממליצות להשאיר אותו עוד שנה כי הוא קטן בגיל יחסית לכיתה א' וצריך עוד לשחק ולא להעמיס עליו לימודים. גם הרמב"ם בהלכות תלמוד תורה פוסק את הגמרא בבבא בתרא שאין לקבל ילד מתחת לגיל 6.

לדעתי (האבא) אני רוצה להשאיר עוד שנה בגן ואישתי מסופקת

נשמח לדעת מה דעת הרב בבקשה

תודה רבה

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

להשאיר עוד שנה בגן. אם תראו שבמשך הזמן הוא נהיה בשל יותר ללימוד, תשתדלו למצוא לו מסגרת מתאימה, ולפחות ללמוד בעל־פה.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד