-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
657 אורחים

תרומת ספרים לבית כנסת לעילוי נשמת

    
מספר צפיות: 1211
כ"א תמוז ה'תשפ''ב

תרומת ספרים לבית כנסת לעילוי נשמת

לכבוד מורינו ורבינו ועטרת ראשנו המאור הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א שלום רב!

שמעתי בשם רב גדול אחד שליט"א לגבי תרומת ספרים לבית כנסת או בית המדרש לעילוי נשמת הנפטר, דהיכא דהנפטר הותיר ממון, טוב לבנים לרכוש ספרים לעילוי נשמתו מממון זה, לפי שמועיל יותר לטובת הנשמה כשעושים בממונו מצוות וצדקות. עכ"ד.

ויל"ע בזה, דסו"ס כעת לאחר שנפטר ונתקיימה הצוואה, ממון זה הוא של היורשים, ואין מחובתם להוציא לשום צורך שיהיה מכספי הירושה, זולת לדברים שנתפרשו בפוסקים כגון מצבה וחובות שהותיר וכו' שמוציאים. ובכל אופן איך שיהיה, אם הממון כעת של היורשים, הרי שהצדקה נעשית מממון שאינו של הנפטר. ובמאי מהני טפי משירכשו הבנים בממונם. 

יורנו כת"ר הרמה האם דברים אלו יש בהם ממש.

בתודה ובברכה, 

חיים ע.

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

דבריך נראים נכונים, ולא מצינו שמועיל לטובת נשמת המת אלא כשהוא ציוה על כך בחייו, כיעויין שו"ת דבר אליהו סי' פ"ג, וס' צדקה ומשפט פרק א' סעיף ג'.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-27]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
ת"ת עטרת חיים
שר שלום קשת
מצות מסורת
לחמא עניא
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
טריתא
אור ההלכה
ארז יחיאל
מועדי השם
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד