-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מנויים לחיים
פעולת צדיק
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
881 אורחים

שחרית הושענא רבה

    
מספר צפיות: 1276
כ"א תמוז ה'תשפ''ב

שחרית הושענא רבה

בשע"ה כתב מורינו שיש שנהגו להתפלל בהושענא רבה ק"ש וברכותיה עוד לפני עלות השחר ויש להם על מה שיסמכו. וזו קולא יתרה...

השאלה היא, מה המקור למנהג זה? אני שואל, כי בשנים האחרונות יוצא שבבית הכנסת שלנו  מתפללים שחרית בשבועות ובהושענא רבה עוד לפני עלות השחר, כך שמגיעים לחזרת הש"צ עם עלות השחר. ומה ראוי לעשות.

בברכה

הצ' אבישי בן לאמו"ר שלום דמארי

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

כך הוא דעת רש"י בברכות דף ל. והראב"ד והראב"ן, כמ"ש בס"ד בבארות יצחק על פסקי מהרי"ץ הל' לולב דף ש"ח ד"ה ויש. ראוי לדחות שיהיו אחרי עלות השחר, אם תהא הסכמה על כך מכל הציבור שלכם.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-27]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
אור ההלכה
ארז יחיאל
שר שלום קשת
לחמא עניא
מיני תבלין וקליות
מועדי השם
מצות מסורת
טריתא
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד