-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מנויים לחיים
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
697 אורחים

תנ"ך לתימנים

    
מספר צפיות: 1113
א' אב ה'תשפ''ב

תנ"ך

שלום כבוד הרב

אני חפץ ללמוד עם בני את ספר התנ"ך כסדר.

הבנתי שלצערינו תנ"ך נוסח תימן אינו בנמצא.

יש איזה נוסח תנ"ך שהרב ממליץ עליו? (קורן/סימנים וכד')

בנוסף, רציתי לשאול, אני חזן מדי פעם בבית הכנסת שלנו. ואני שומע לעיתים שגיאה של המתרגם.

האם מותר לחזן לתקן את המתרגם (אני יודע שלמברך עצמו אסור מטעם שלא יאמרו תרגום כתוב

בתורה, אבל לכאורה מה החילוק בינו לבין החזן?) למרות ששמעתי שמועה בשם מארי חיים כסאר

שכן היה מתקן...

תודה לכבוד הרב.

אהרן שלמה

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

א' יש בזמנינו כמה מהדורות מוגהות על פי הכתר של בן אשר, ומה טוב אם תוכל להוסיף ולציין השינויים שעדיין יש בינינו לבינם על פי חלק הדקדוק על נו"ך שנדפס בכמה מקומות, כגון בסוף חזון שמעון חומש דברים.

ב' בשלחן ערוך המקוצר סי' ס' סעיף י' כתבתי בס"ד שגם לחזן אסור, הוא הדין והוא הטעם וכו' יעו"ש. אבל אחר זמן נתעוררתי לדון בנושא זה שוב, ויתכן שתשתנה המסקנא [ניתן לשמוע בהקלטה שיעור שמסרתי בס"ד בעניין זה, ביום כ"ד מרחשון התשע"ד, בפני בחורי הישיבה הגדולה "פרי עץ חיים" ואברכי הכוללים שיחי' - בעיר בית שמש]. אבל מה שנלע"ד בס"ד לעת עתה הוא שהטעיות המצויות שפיר דאמי לתקן כיון שהם אינן צריכות להיות על פי מה שכתוב אלא שבשמיעתו של־חזן מבין מאליו הטעות מתוך בקיאותו, כגון שמחליף המתרגם ניקוד המלה או מעוות אותה, או דגש ורפי, שוא נח ונע, וכדומה. וק"ל.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-27]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
מצות מסורת
אור ההלכה
לחמא עניא
פעולת צדיק
ת"ת עטרת חיים
ארז יחיאל
מצות טעמו וראו
שר שלום קשת
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מועדי השם
טריתא
עבור לתוכן העמוד