-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
629 אורחים

שאלה על ספרו

    
מספר צפיות: 4599
כ"ח אב ה'תשפ''ב

האם אפשר להסביר לי מה שראיתי בספר אחד שהביא את קושית הרב ולא זכיתי להבינה.

 

ביכורים פ"ג מ"ד. כתב היעב"ץ בס' לחם שמים (בד"ה שוב), שהורדוס היה חתן בית חשמונאי. וק"ל, דהרי איתא בקדושין (ע' ע"ב) ובבבא בתרא (ג' ע"ב) דהורדוס רצה לישא ההיא רביתא מבית חשמונאי, והיא הרגה את עצמה. ושם איתא שהורדוס הרג את כל בית חשמונאי חוץ מההיא רביתא. ועי' למהר"י רצאבי נר"ו בס' שמן למאור (עמ' קיח). וכשהצעתי הדברים לפני הגרמ"י לפקוביץ ז"ל (מח"ס מנחת יהודה), נשאר בצ"ע.

בברכה רבה

הבחור יצחק פרץ

החו"פ עי"ת מכסיקו

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

הקושיא אינה שלי, רק ציין אותו מחבר (לא ידעתי שם כבודו) אל מה שדנתי שם בעיקר העניין אם אכן לא נותר שריד מבית חשמונאי וכו'. וקושייתו היא איך כתב היעב"ץ שהיה הורודוס חתן בית חשמונאי, הלא רק רצה להיות כך, ולא עלתה בידו.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד