-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1193 אורחים

שו''ת בענייני השקפה

    
מספר צפיות: 5314
כ"ח אב ה'תשפ''ב

לכבוד מרן שליט''א !

א.      האם מרן שליטא מכיר את הספר הנדפס 'יסודות האמונה וביאורם' והוא נחשב כספר טוב או שיש בו בעיה שקשורה לכת (הדרדעים)?

ב.      האם אחרי אכילת חגב צריך לחכות שיעור מסוים של זמן כדי לאכול חלבי והאם עם חגב אפשר לאכול חלב או דג?

ג.       האם מה שאבותינו נע''ג היו עושים בתימן לכבוד ,וב-ספרי התורה המקודשים לא היה בכך חשש של ע''ז? (עם ענין המופתים שנעשו שם..) ומדוע?

ד.      שאלתי את מרן שליטא לפני כמה חודשים לגבי השימוש בספרי תימן שנדפסו על ידי ר''י קאפח, ומרן אמר לי לא להשתמש באלה, אולם ראיתי בדברי מרן שליטא שדיבר על פירוש הרמב''ם שם אמר מרן שלפחות טוב היה עושה אם מפרש ומתרגם את פירושי חכמי תימן, כמו שהוא עשה באמת, ולכאורה שם מרן אומר שזה טוב ובסדר להשתמש בפירושים הללו שהוציא, (כמו 'מאור האפילה', גן השכלים ועוד...).

רצוני לדעת את דעתו של מרן שליט"א בענין הזה.

תודה רבה

ע. סנואני

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

א' מכמה סיבות לא טוב.

ב'  א"צ לחכות, ואפשר לאכלו עם חלב או דג.

ג'  חלילה, אדרבה זהו כבוד התורה ועוצם קדושתה.

ד'  מה שאמרתי אינו אלא לשיטתו, אבל צריך להתרחק ולהרחיק מכל הספרים שהוציא, כי מחוץ למחנה מושבם. והקורא בם נדבק בדעות כוזבות וחיצוניות רח"ל.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד