-
מרן
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
863 אורחים

דיני תרגום הפרשה בשבת

    
מספר צפיות: 4849
י"ט אלול ה'תשפ''ב

 

שלום רב לכבוד הרב שליט"א

נשאלתי מאחד מבאי בית הכנסת שעלה לתורה וטענתו שבזמן שהמתין למתרגם שיסיים כיוון שקרא לאט היה ביזוי תורה בכך שהמתין עד שהמתרגם יסיים.

האם יש גדר של קריאה איטית של המתרגם?

לציין שהילדים התמעטו והתרגום צומצם לראשון ושני בלבד.

אודה להכוונת הרב בנדון

יגאל עוזרי

 

להלן תשובת מרן שליט"א:

אין בכך משום ביזוי ח"ו, כיון שקריאת התרגום מצוה מדרבנן.

יהי רצון מלפני המקום ברוך הוא שיתרבו הילדים גם אצלכם, אבל זאת לא סיבה לתרגם רק ראשון ושני, כי גם גדולים יכולים לתרגם, ואדרבה כך הוא דין הש"ס והפוסקים, אלא שחכמי תימן הנהיגו שילדים יתרגמו משום חינוך.

ביקרא דאורייתא

הצב"י יצחק בכמהר"נ רצאבי יצ"ו

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[26-29]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד