-
ל"ג בעומר בקבר רשב"י זיע"א
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
716 אורחים

עניין השמחה בל"ג בעומר, יומא דהילולא לרבי שמעון בר יוחאי זיע"א וריבוי אור בעת לימוד הזוה"ק ביום זה.

    
מספר צפיות: 4760
מתוך השיעור השבועי מפי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א שנמסר במוצש"ק אמור שנת ה'תשע"ב
ה' ניסן ה'תשע''ח

עניין השמחה בל"ג בעומר, יומא דהילולא לרבי שמעון בר יוחאי זיע"א וריבוי אור בעת לימוד הזוה"ק ביום זה.

מהו יומא דהילולא דרשב"י, ומה העניין לשמוח ביום זה. כידוע, מובא בזוה"ק פרשת האזינו את האדרא זוטא. שם כתוב על פטירת רשב"י, שבזמן שעמד לצאת מן העולם היו שם כל תלמידיו, והוא גילה להם סודות גדולים. היה אור גדול בעולם, והשמש לא שקעה, וכל הסודות שרשב"י רצה לגלות לתלמידיו, מה שנתנו לו רשות מן השמים לגלות, הוא גילה להם. השמש לא שקעה, היום נהיה ארוך, המשיך אור גדול בעולם, עד שרשב"י גמר, ואז נתן לשמש רשות לשקוע. שקעה החמה, והוא יצא מן העולם.

לכן, ביום זה נהגו יחידי סגולה, גם אצל אבותינו, לא כולם אלא מי שיראת ה' נגעה בלבבו, לעשות ביום הזה לימוד בספר הזוהר הקדוש, אם בלילה או ביום. יש מקומות שנהגו בלילה, כך נהגו בשרעב בדרך כלל, עשו את הלימוד בליל ל"ג. בצנעא נהגו לעשות זאת ביום. עד חצות היום, למדו רובם ביום זה. רוב הציבור התאספו בבתי הכנסת הגדולים, וקבעו לימוד. ממש 'אשרי העם שככה לו'. זהו דבר חשוב מאד. בזמנינו בד"כ, מסתדר לעשות זאת בלילות.

ובכלל, כל עניין תורת הסוד, זהו האור הגדול שנתגלה בעולם, אלו סודות התורה שנתגלו ע"י רשב"י, ולכן נוהגים לעשות את הלימוד עם הרבה אורות. להדליק אורות. כך שגם אנשים שאין להם כ"כ חלק בנסתרות התורה, ומי יכול להגיע לזה, ולא כל אדם ראוי, ומי שלא ראוי אסור לו להתעסק בכלל עם דבר זה, אבל בכל אופן כולם מרגישים שירדו לעולם גלויים גדולים, דברים שהם אמנם אפופי מסתורין, אבל מבינים שכאן בעצם זו הנשמה של התורה, קודש הקדשים של התורה. ואת האור הזה, מרגיש כל אחד כפי השגת ידו.

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד