-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
924 אורחים

תוספת בית לפיוט בר יוחאי, וטעמו

    
מספר צפיות: 20024
מתוך "השיעור השבועי" מפי מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א שנמסר במוצש"ק שמיני ה'תש"ע
 

 

אספר לכם סייעתא דשמיא. בדידי הוה עובדא. הפיסקא, יחדת עשר ספירות, התקבל. בכל אופן פה, בבית המדרש הזה ועוד. איך זה התקבל? אגלה לכם סוד. אני מדבר על הבית שאנחנו מוסיפים בבר יוחאי, יחדת עשר ספירות. אני לא עושה ביקורים, גם לא בקברי צדיקים, בכלל לא מסתובב. אבל פעם הייתי במירון, בקבר של רשב"י, התפללתי שם באופן מיוחד. אמרתי, רבי שמעון, הבית הזה, יהי רצון שיתקבל ויתפשט. וב"ה היתה סייעתא דשמיא וזה נכנס. דבר שהתקבל בציבור ללא עוררין. אם כי צריך יותר לפשט אותו. זה לא בית שלי. הבית הזה מסביר ומגלה את המשמעות מה זה הפיוט בר יוחאי. אף אחד לא מבין שפה רמוזים כל העשר ספירות. חכמי תימן מצאו פה מקום, אחרי שנגמר הבתים שסימנם שמעון לביא, השם של מחבר הפיוט, הוסיפו את הבית הזה כדי לפרש את הפיוט. להבין שכל בית מרומז כנגד הספירות, כדי שייצא מהכח אל הפועל על ידי הבית הזה, ובתוספת זו מתפרש כל הפיוט, וב"ה שזה התקבל, כן ירבה וכן יפרוץ.

הדפסהוסף תגובה

עוד קטעי וידאו..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[31-33]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עבור לתוכן העמוד