-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
765 אורחים

דרשת מרן שליט"א - בני ברק

       25 דקות  25 דקות     
מספר צפיות: 18233
שנמסרה במסגרת "סעודת הבראה" במלאות שבעה לפטירת המנוחה מרת שמחה צדוק ע"ה, כלתו של הגאון הרב שלמה צדוק שליט"א - רב שכונות דרום ב"ב, אשת הרב אביחיל צדוק הי"ו, ואחות ידידינו הרב יואב והרב אריאל מהאצרי הי"ו. יום חמישי י"ב כסלו ה'תשע"ה - בני ברק. תנצב"ה
י"ג כסליו ה'תשע''ה
 

 

  

בס"ד

דברי חיזוק והתעוררות

מכתב שכתבה המנוחה שמחה בת רבי שלום ע"ה

[הדברים המובאים כאן היו לנגד עיניו של אחד מצדיקי הדור שאישר את פירסום המכתב]

 

 

אל תדלגו על אף מילה... לטובתכם!!!

 

 

איך אתן מסוגלות להעביר עוד יום כך בלהכשיל את בחורי ישראל?!! איך את – בת ואמא בישראל – מסוגלת לישון טוב בלילה לאחר שאחד מבנייך ראה מישהי שהכשילה אותו?! איך גם את מסוגלת להכשיל אחרים?!!! מי נתן לך את הרשות לחייך אל בעלה של חברתך, לצאת ביחד עם כל מיני זוגות לכל מיני מקומות, לטייל, לשבת ביחד על שולחן אחד, להתחבב ולהכשיל?! איך את מסוגלת לעמוד כך מול אחד ויחיד "שאמר והיה העולם"??? איך אתה הבעל מסוגל לתת לאשתך לדבר עם גבר אחר?? מה אתה חושב, שאין הרהורים? שאתה בכלל נקי ממשהו?? ואולי הזמן מקהה את החושים שלך?! אוי ואבוי לאותו בית שאתה מקים!! לאותם היסודות שנבנים בכזו קלות ראש. אין מצב לבנות בית בצורה שכזו!!! זכרו תמיד שעין רואה ואוזן שומעת! והכל!! הכל!! נכתב. אין לברוח מהעונש. חבל על הזמן שלכם. וגם אתן אלו עם המטפחת בזמן שרואים לכם את סוג השיער, בזה אתן מכשילות! לא תעזור כל הצניעות אם אתן מגלות את השיער!

 

 

ואתן הנשים עם הפאה, הרי גדולי הדור אסרו שיער פזור לנערות, אז איך אתן מרשות לעצמכן לפזר את השיער לפני הגברים ולהכשיל אותם??? מילא אם הפאה שלכן הייתה אסופה לקוקו, מילא! אבל לפזר אותה ולעשות פסים וגוונים שאינכן מתירות זאת לבנותיכן ולתלמידותיכן, מה שגם מנהלות ביה"ס אינן מתירות זאת, היכן הצדק??? היכן האמת??? האם את אמא יקרה שהולכת לכל מיני אירועים עם הפאה ובבית כמובן שאת עם כיסוי, כי נוח לך יותר, האם בחגים, שבתות וכל אירוע מיוחד שמקדש לך את הבית, האם גם בזמנים אלו את עם פאה??? הרי במפורש אתן אומרות שאינכן מסוגלות ללכת לאירוע בכיסוי ראש. תהיי כנה עם עצמך, עשי טובה לך ולדורות הבאים אחרייך ותרחיקי את אף ד' מעל ראשך {פאה אותיות – אף ד'}, את מולכת שולל אחרי כל המודה. ואת מורה יקרה, איך את מסוגלת לעמוד מול כל בנותייך ותלמידותייך ולנפנף בפאתך המדורגת, הצבועה בגוונים שונים?!! איך את יכולה להיות כנה עם עצמך?? הרי אם תראי בת שהולכת כמוך, את תכעסי עליה מאוד!! אף אחת מהתלמידות אינה יכולה להעיר לך, אף אמא אינה יכולה להעיר לך, כי ברגע אחד כל הסטיגמה על הבת תשתנה לרעה. הכל שקר, הבל ושטויות, הכל מכור מראש. אבל למעלה בשמיים יש אחד ויחיד, שאמר והיה העולם, ורק לו לבדו ניתן את הדין, על שחייכנו יתר על המידה, על שניסינו להתחבב על... על כל השקר שכל אחת מאיתנו חוותה כל יום, רגע רגע!! על כל הקוסמטיקה שאת ואני מנסות לצפות כל היום.

 

 

אך ביום פקודה, שהשמיים נפתחים והאמת מופיעה בהתגלמותה, אך ורק אז הכל נפרס מולנו, ואז... כבר השעה מאוחרת!!! אין עוד אפשרות לפצות פה, אין אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור. אנא ממך, הרבה לקחו על עצמן צניעות. ישנם גברים אומללים ממש שדורשים מנשותיהן להאריך את הפאה ולהיראות כמו רווקה... מסכנות כל הפאניות שמשתדלות לסדר את הפאות הכי טוב שאפשר כדי שהאשה הנשואה תיראה כמו רווקה... אף אחד לא מקנא בעולם הבא שלכן, אם בכלל יהיה לכן כזה... סליחה על המילים הלא נעימות, אבל הגיע הזמן לומר את הדברים, אתן פשוט מסכנות!! ואותן ציבור המורות הצנועות שבאמת מתלבשות כמו שצריך (בשאר הביגוד), איך אתן מסוגלות להעביר מסרים רוחניים כשאף ד' (אותיות פאה) על ראשכן??? כולנו יודעות שאין כמו מטפחת! לא יעזור כלום, והאמת – נעדרת! קחי איתך צידה לדרך בכל מקום שתלכי אספי לך את כל האותיות והמילים, שלבטח ילוו אותך שלא ברצונך – בכל דרך שתבחרי!!!

 

 

שלא תחשבי שזו איזו כת מסויימת שבאה לבקר אותך, אלא אנחנו מתוכך, מהמקום בו את נמצאת עכשיו. היינו שם כבר, ובחסדיו הגדולים לאחר המון תפילות נושענו מכל הפריצות. אנחנו אלה שאת צוחקת לעצמך כשאת פוגשת בנו ברחוב, אנו עם הצווארון הסגור שלפני זמן מה היה מאוד פתוח!! אנו עם המטפחת שהולמת אותנו כ"כ, כשלפני כן הלכנו עם פאה, אנו אלה שגם לנו אמרו והסבירו וזה חילחל בדמינו לאט, אבל בטוח. אנו אלה שחייכנו לכל אחד על מנת למצוא חן בעיניו... אז אנא ממך!! אל תזלזלי בנו ואל תצחקי עלינו, כי מחר יתכן שהקב"ה ירצה בהתקרבותך אליו וגם לך הוא יעזור!!! יהי רצון שתזכי להיות חלק מבת ישראל, וזאת רק מתוך הבנה ברורה מהן רצונותיו של הקב"ה, ובטובתך את!!

 

 

המתפללים לביאת גואל – בזכותך!

   

הדפסהוסף תגובה

עוד קטעי וידאו..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[31-33]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד