-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
695 אורחים

הילולת מהרי"ץ ה-213 - ה'תשע"ח - בית שמש

       90 דק'  90 דק'     
מספר צפיות: 14967
וידיאו! הילולת מהרי"ץ ה-213 שהתקיימה ביום חמישי אור לכ"ח בניסן ה'תשע"ח בבית הכנסת "עץ חיים" בית שמש. בתכנית: דברי פתיחה מפי הרה"ג אריאל עוזירי שליט"א - רב ומו"צ בשכונת חפציבה. דרשת מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן. דברי תורה מפי הרה"ג אלחנן פרץ שליט"א - אב"ד חוקת המשפט. דברי תורה מפי הרה"ג יצחק מועלם שליט"א - רב שכונה בביתר. דברי ברכה מפי ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול הי"ו.
כ"ח ניסן ה'תשע''ח

סיקור הילולת מהרי"ץ זיע"א - גאון רבני תימן ותפארתם.

במעמד מאות מבני קהילות קודש תימן תושבי העיר בית שמש, רבנים ודיינים ואישי ציבור, ובראשם מרן הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן וראש מוסדות פעולת צדיק ויד מהרי"ץ, התקיימה בליל כ"ח בניסן ההילולא המסורתית ה-213 לגאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ (מורינו הרב יחיא צאלח) זיע"א, בבית הכנסת "עץ חיים" ע"ש מהרי"ץ – השוכן בקריה החרדית בבית שמש.

את הערב פתח בדברי תורה וברכה הרב הגאון אריאל עוזירי שליט"א מו"צ ורב בשכונת חפציבה, והביע את השמחה והזכות הגדולה בה זכתה העיר בית שמש בקיום ההילולא בעיר, בהשתתפות כל קהילות התימנים בעיר, והרחיב על גדלותו של מורינו עטרת ראשנו גאון עוזנו ותפארתנו מהרי"ץ זיע"א, הידוע בתשובותיו הרבות בהלכה ובמנהג, בעיון ובבקיאות רבה, ובכך הנחיל לנו את הדרך אשר נלך בה. ובפרט בדורנו, שזכינו שספריו של ממשיך דרכו מרן הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א - ספרי שלחן ערוך המקוצר ושו"ת עולת יצחק - מפארים את אוצר הספרים בכל עולם הישיבות, ודנים בדבריו כל גדולי הפוסקים מכל העדות.

במרכז הערב עמד המשא המרכזי מפי מרן הגאון הגדול הגר"י רצאבי שליט"א, אשר בתחילת דבריו עמד על הזכות הגדולה בה זכה מהרי"ץ, שתורתו הנוגעת להלכה ולמעשה נשתמרה במשך מאות שנים ואף נדפסה בכתב, ותורתו בוקעת ועולה ומגיעה לכלל עדות ישראל. לאחר מכן הרחיב מרן שליט"א בענייני הלכה ומנהג, דברים חדשים מתורתו של מהרי"ץ שנתגלו בזמן האחרון ממש, האחד בעניין מסורת הקריאה והשני בעניין הלכתי של חצי שיעור אסור מן התורה, וחתם בברכה לכל העוסקים במלאכת הקודש, לחיזוק ושימור מסורת ומנהגי אבותינו זיע"א.

לאחר מכן נשא דברי תורה וברכה נרגשים הרב הגאון אלחנן פרץ שליט"א - אב"ד חוקת המשפט בבית שמש, ובירך את מרן הגאון הגדול שליט"א שיזכה להמשיך לחדש בתורה בכל התחומים, ולהאריך ימים על ממלכתו.

אחריו נשא דברי תורה וברכה הרב הגאון יצחק מועלם שליט"א - רב שכונה בעיר ביתר עילית, אשר סיפר על מסירות נפשו של מרן הגאון הגדול הגר"י רצאבי שליט"א בהחזרת התורה, בעמל וביגיעה רבה להפצת תורתו של מהרי"ץ, ובכך עמד וחידש את כל יהדות תימן בדורנו. וסיים את דבריו וכי אין צל של ספק שבזמן תחית המתים, הריקוד הראשון שירקוד מהרי"ץ זיע"א יהיה ביחד עם מרן הגאון הגדול שליט"א.

את הערב חתם בדברי תורה וברכה ראש העיר בית שמש הרב משה אבוטבול הי"ו, אשר הרחיב על פעילות הקהילה התימנית בעיר בית שמש, אשר עיקר פעילותה נובעת בעיקבות פסקי ההלכה הרבים של מרן שליט"א, והכל בזכות מדת הענוה של מרן שליט"א למרות גדלותו הרבה בתורה. ראש העיר הביע את תקוותו בפני מרן שליט"א, כי בעז"ה תקום ישיבה בהכוונתו ובהדרכתו לבני ק"ק תימן בעיר בית שמש.

בתום ההילולא ניגשו משתתפי ההילולא לקבל את ברכת מרן שליט"א, ויצאו מבית המדרש בהרגשת התרוממות עילאית ונעלית. אשרי עין ראה כל אלה.

  

 

לקריאת הדרשה בחוברת "שערי יצחק" - לחץ כאן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדפסהוסף תגובה

עוד קטעי וידאו..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[31-33]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
עבור לתוכן העמוד