-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
468 אורחים

מרן שליט"א נרתם למבצע "תנו לבבכם" - מגבית להקמת הבניין המפואר בית ויזניץ'

         
מספר צפיות: 14036
א' סיון ה'תשע''ט

משלחת נכבדה מטעם מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, חבר נשיאות מועצת גדולי התורה, מראשי מנהיגי היהדות החרדית בדורנו והעומד בראש קהילה קדושה בת אלפי משפחות בלע"ה בקרית ויז'ניץ שבבני ברק, התקבלה במעון מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א, פוסק עדת תימן.

 

בראש המשלחת המיוחדת נמנה הגאון הגדול רבי מרדכי גנוט שליט"א, בעל הלוח הנודע "דבר בעתו", ועמו הרב מנחם מענדיל גפנר שליט"א - סופר הגיליון התורני של כת"ע 'המבשר' הפועל רבות להבאת משנתו של מרן שליט"א בקרב אלפי קוראי כתה"ע ולהנגשת והעשרת הידע על מסורת קהילתנו המעטירה בפני אחינו בני קהילות החסידים, וכן הרב חיים מאיר אוביץ שליט"א - סופר הגיליון התורני של כת"ע 'המודיע' הנחשב כאחד מבכירי חוקרי קורות דברי ימי קהילות החסידים.

 

מרן שליט"א קיבל במאור פנים את חברי המשלחת, והתפתחה שיחה מרתקת על קורות בניית בתי הכנסיות בתימן, כאשר מרן שליט"א מציין כי גלות תימן היתה הקשה מבין שאר הגלויות והדבר התבטא בין היתר בהתנכלות הרשויות שמנעו מבניית בתי כנסיות בגובהה של עיר ומהגבהתה מעל שאר בתי העיר כפי הנדרש ע"פ הדין (שו"ע או"ח סימן ק"נ ס"ב), וצוין שכעת עם הקמת בית הכנסת החדש בקרית ויז'ניץ בבני ברק בא דבר זה אל תיקונו, ומעתה יתנשא בעיר הגדולה לאלקים בני ברק במיקום הגבוה ביותר בית גדול שמגדלין בו תורה ותפילה לכבוד שמו יתברך, עם השלמת בית הכנסת החדש של קהילת ויז'ניץ המוקמת בראש הגבעה וגובהה מעפיל ל-32 מטר, והינו בית הכנסת הגדול ביותר בכל האיזור, עם 8,000 מקומות בעזרת הגברים לבדה, זאת לצד היכלות קודש המוקדשות כליל ללימוד התורה בכל שעות היממה.

 

מרן שליט"א הפליא במיוחד את תקנתו של הרבי מויז'ניץ שליט"א, שייסד מסגרות כוללים בכל ריכוזי קהילות חסידי ויז'ניץ המיועדים במיוחד ליגעי כפיים העמלים לפרנסתם משך היום, ובשעות הצהריים והערב מתכנסים יחד לכוללי לימוד בהם שוקדים על לימוד ההלכה בעיון ובהיקף נרחב, למן יסודות הסוגיות דרך הטור והשו"ע ונושאי כליהם, ועד לאסוקי שמעתתא אליבא דהלכתא בידיעת ההלכה על בורייה בשאלות האקטואליות המתחדשות בימינו.

 

אחר הרים מרן שליט"א את נדבתו קודש, בהדגישו כי הוא רואה זכות ליטול חלק בבניית מרכז גדול זה לתורה ולתפילה, והאציל ברכות לרוב לכל אשר ישכיל לילך בעקבותיו וליטול אף הוא חלק נכבד במגבית הכלל-ישראלית "תנו לבבכם" הנערכת על ידי קהילת ויז'ניץ ביומיים הקרובים.

 

בני קהילותינו נקראים בזאת להירתם למען המטרה הקדושה ולזכות לברכות קדשו של מרן שליט"א בצירוף לברכת שאר גדולי וצדיקי הדור.

 

אפשר להשתתף בקישור דלהלן:


https://www.causematch.com/he/projects/viznits-he/101102/

  

ולציין "לקיים המצוה לשמוע בקול חכמים ולזכות לברכת מרן פוסק עדת תימן שליט"א".

 

 

 

 

 

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[16-17]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
עבור לתוכן העמוד