-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1598 אורחים

תמונות מהילולת מהרי”ץ זצוק”ל

    
מספר צפיות: 14023
כ"ח ניסן ה'תשע''ה

הילולת מהרי"ץ זצוק"ל גאון רבני תימן ותפארתם

מאות מבני ק"ק תימן מרחבי הארץ התכנסו הערב באולמי ארמונות חן בבני ברק, לרגל הילולת מהרי"ץ זצוק"ל - גאון רבני תימן ותפארתם, בעל שו"ת פעולת צדיק וספר עץ חיים ועוד, במלאות 210 שנים לפטירתו. ההילולא המסורתית מתקיימת מדי שנה ביום פטירתו כ"ח בניסן, ומאורגנת על ידי מוסדות "פעולת צדיק" בראשות מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א – פוסק עדת תימן ומחבר ספרי שולחן ערוך המקוצר ועוד.

במסגרת ההילולא נערכה הכתרת חתני שולחן ערוך המקוצר – מחזור ל"ב, לבחורי הישיבות הקד' אשר נבחנו וזכו להגיע לשלב הגמר ולזכות במילגות ופרסים בסך אלפי שקלים.

נשאו דברים הגאון הגדול רבי שמעון בעדני שליט"א – חבר מועצת חכמי התורה, שעמד בדבריו על חשיבות חיזוק מסורת ומנהגי עדת ק"ק תימן, והפליג בשבחו של הגאון הגדול רבי יצחק רצאבי שליט"א אשר מרבה להחדיר ולהשריש זאת בקרב בחורי הישיבות ואברכי הכוללים ועמך בית ישראל, עפ"י דרכו של מהרי"ץ זצוק"ל.

לאחר מכן נשא דברים ראש המוסדות הגר"י רצאבי שליט"א, אשר הרחיב בדברי תורה ופלפול בתורת מהרי"ץ זצוק"ל, וחיזק את המשתתפים להמשיך ולהרים את קרן עדת תימן ע"י שמירת המסורת והמנהגים בדרכי אבותינו. על בימת הכבוד ישבו עשרות מרבני בית ההוראה "פעולת צדיק" הפזורים בכל רחבי הארץ, אשר עונים לשאלות הציבור מדי יום ביומו עפ"י פסיקת עדת תימן, וכן אישי ציבור נוספים.

במהלך הערב נשא דברים הרב ח"כ יואב בן צור הי"ו נציג העדה התימנית בתנועת ש"ס, אשר הביע סיפוק רב לראות מאות בני תורה ההולכים כפי מסורת אבותם, והודה על הזכות להיות שליח נאמן לבני העדה וצרכיה. הרב אריה דרעי הי"ו הביע את התנצלותו על כך שנבצר היה ממנו להגיע לכנס עקב פגישות חשובות המתנהלות כעת למען כלל עם ישראל והצלחת התנועה, והבטיח כי בע"ה באירוע הבא ישמח להשתתף ולהביע את הערכתו הרבה לבני העדה ורבניה.

משתתפי הכנס יצאו באוירה מרוממת וסיפוק רב, והביעו תקוה כי כינוסים אלו יימשכו ויתרבו למען כבוד חכמי העדה ורבניה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא
  2.  [6-10]...[16-17]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
עבור לתוכן העמוד