-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
568 אורחים

שו"ת הלכתי בענייני מגיפת "קורונה" (ב')

    
מספר צפיות: 3376
כ"ח אדר ה'תש"פ

לכבוד

הגאון המופלא וכו' רבי יצחק רצאבי שליט"א

מחה"ס החשוב "עולת יצחק" ועו"ס רבים

 

שלום וברכה !

 

מצו"ב ג' שאלות חשובות למעשה הקשורות ל"קורונה" אשמח לקבל תשובות בהקדם האפשרי [כי הם שאלות שנשאלתי הלכה למעשה מרבים]

א. לצערנו הרב, בעוונותינו הרבים, בתי כנסיות רבים נסגרו, מפני שמשרד הבריאות אוסר להתפלל במקום אחד יותר מעשרה אנשים [עקב הקורונה] ורבים נמצאים בהסגר וכו'. עקב כך מצאו רבים וטובים פתרון להתפלל במנין כל אחד במרפסות ביתו ואומרים קדיש חזרת הש"ץ וכו', והשאלה נשאלת האם מותר לעשות כן שהרי מבואר בש"ע (או"ח סי' נה סעיף יג) כי צריך שכל העשרה היו במקום אחד וכו'. ע"ש. מה דעת כת"ר בענין זה.

ב. עוד מתקנות משרד הבריאות כי אין לסבים ולסבתות להגיע לבתי ילדים ולהתקרב לנכדיהם ולנשקם וכו', והשאלה נשאלת בסבתא או סבא שבאים בתדירות גבוהה לבתי ילדיהם לבקר את נכדיהם האם יש להעיר להם על כן, או שב ואל תעשה עדיף כי יכול לפגוע בהוריו [ועוד שהחשש רחוק מאד מהדבקות]. מה דעת כת"ר בענין זה.

ג. אם יש בית הכנסת שעוברים על הוראות משרד הבריאות [בענין הקורונה] ומתפללים בו יותר מ10 האם עדיף להתפלל ביחידות או בכל זאת ללכת ולהתפלל במנין מה דעת כת"ר בענין זה.

וה' יתברך העונה בעת צרות הפועל גבורות, הקרוב לכל קוראיו, המשלם שכר טוב ליראיו, המרפא מכאובים המחבש לעצבים, הוא ימלא רחמים טובים וקרובים להושיע להרגיע להבטיח להניח לכונן ולחונן למלט ולפלט כל בית ישראל מכל עקא ומרעין בישין, ונזכה השתא לאכול מן הזבחים ומן הפסחים בבנין בית הבחירה אכי"ר.

 

המצפה לתשובתו ומברכו בכט"ס

מרדכי חיים יצ"ו

עורך ומחבר הגליון הקטן 'פנינים'

ת"ד 28347 ירושלים

 

 

להלן תשובות מרן פוסק עדת תימן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א:

א' אסור אפילו כשרואים כולם זה את זה.

ב' להעיר להם בדרך כבוד, ושיתרחקו ד' אמות, וינשקו באויר.

ג' מסתברא שאי אפשר לצמצם עשרה ממש, כי יש שנצרך אחד או שנים מהם לצאת, וכן על זה הדרך.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אורן (24/03/2020 18:45:52)

עוד...

  1. לעמוד הבא
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
פעולת צדיק
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד