-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
מצות טעמו וראו
מצות מסורת
אור ההלכה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1131 אורחים

שו"ת הלכתי בענייני מגיפת "קורונה" (ב')

    
מספר צפיות: 1053
כ"ח אדר ה'תש"פ

לכבוד

הגאון המופלא וכו' רבי יצחק רצאבי שליט"א

מחה"ס החשוב "עולת יצחק" ועו"ס רבים

 

שלום וברכה !

 

מצו"ב ג' שאלות חשובות למעשה הקשורות ל"קורונה" אשמח לקבל תשובות בהקדם האפשרי [כי הם שאלות שנשאלתי הלכה למעשה מרבים]

א. לצערנו הרב, בעוונותינו הרבים, בתי כנסיות רבים נסגרו, מפני שמשרד הבריאות אוסר להתפלל במקום אחד יותר מעשרה אנשים [עקב הקורונה] ורבים נמצאים בהסגר וכו'. עקב כך מצאו רבים וטובים פתרון להתפלל במנין כל אחד במרפסות ביתו ואומרים קדיש חזרת הש"ץ וכו', והשאלה נשאלת האם מותר לעשות כן שהרי מבואר בש"ע (או"ח סי' נה סעיף יג) כי צריך שכל העשרה היו במקום אחד וכו'. ע"ש. מה דעת כת"ר בענין זה.

ב. עוד מתקנות משרד הבריאות כי אין לסבים ולסבתות להגיע לבתי ילדים ולהתקרב לנכדיהם ולנשקם וכו', והשאלה נשאלת בסבתא או סבא שבאים בתדירות גבוהה לבתי ילדיהם לבקר את נכדיהם האם יש להעיר להם על כן, או שב ואל תעשה עדיף כי יכול לפגוע בהוריו [ועוד שהחשש רחוק מאד מהדבקות]. מה דעת כת"ר בענין זה.

ג. אם יש בית הכנסת שעוברים על הוראות משרד הבריאות [בענין הקורונה] ומתפללים בו יותר מ10 האם עדיף להתפלל ביחידות או בכל זאת ללכת ולהתפלל במנין מה דעת כת"ר בענין זה.

וה' יתברך העונה בעת צרות הפועל גבורות, הקרוב לכל קוראיו, המשלם שכר טוב ליראיו, המרפא מכאובים המחבש לעצבים, הוא ימלא רחמים טובים וקרובים להושיע להרגיע להבטיח להניח לכונן ולחונן למלט ולפלט כל בית ישראל מכל עקא ומרעין בישין, ונזכה השתא לאכול מן הזבחים ומן הפסחים בבנין בית הבחירה אכי"ר.

 

המצפה לתשובתו ומברכו בכט"ס

מרדכי חיים יצ"ו

עורך ומחבר הגליון הקטן 'פנינים'

ת"ד 28347 ירושלים

 

 

להלן תשובות מרן פוסק עדת תימן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א:

א' אסור אפילו כשרואים כולם זה את זה.

ב' להעיר להם בדרך כבוד, ושיתרחקו ד' אמות, וינשקו באויר.

ג' מסתברא שאי אפשר לצמצם עשרה ממש, כי יש שנצרך אחד או שנים מהם לצאת, וכן על זה הדרך.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. אורן (24/03/2020 18:45:52)

עוד...

  1. לעמוד הבא

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
שר שלום קשת
מנויים לחיים
ת"ת עטרת חיים
ארז יחיאל
רשת כוללים יום הששי נחלת מהרי"ץ
מועדי השם
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
טריתא
עבור לתוכן העמוד