-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
ארז יחיאל
אור ההלכה
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1291 אורחים

שו"ת הלכתי לראש השנה בעיקבות מגיפת "קורונה" (י"ב)

    
מספר צפיות: 1477
כ"ז אלול ה'תש"פ

בעניין התפילות בראש השנה הבעל"ט

לק"י שלום לכבוד מו"ר שליט"א.

בבית הכנסת שבו אני מתפלל ישנם כחמישים מתפללים. מפאת הנחיות הבריאות אנו מחלקים את המתפללים כך ש-20 מהם מתפללים בבית הכנסת, כ10 בעזרת נשים, ועוד 20 במרפסת של בית הכנסת. יש לציין כי אנו עושים מאמצים גדולים להסביר לאנשים את חשיבות עטיית המסכה ושמירת מרחק, וכמעט כולם נשמרים כראוי. אך ישנם כמה בודדים שמתעקשים ש'בבית ה' לא תקרה צרה' וכו'.

שאלתי היא- האם ואילו חלקים מהתפילה ניתן לקצר בהם או להשמיטם באופן חד פעמי בראש השנה הזה, עקב המצב הבריאותי, ועקב כך שלחק מהאנשים יש מיזוג אויר ולחלק אין וכו'.. לדוגמא- רק בערב שבת הקרובה יש גם שיר השירים, קבלת שבת, מכירות, דברי תורה, פיוטים, מזמורים והסדרה. במה לשים את הדגש? וכמו כן בתפילת שחרית של החג?

תודה רבה לכבוד הרב. יהי רצון שתאריך ימים על ממלכתך, ותגדיל תורה ותאדירה.

כעתירת הצב"י- אוראל בן אאמו"ר אבישי זארב

אוראל זאבי (זארב)

 

להלן תשובות מרן שליט"א:

אפשר להשמיט שיר השירים והסדרה. במכירות להזדרז. אמנם דברי תורה אם זה מחזק ומעורר יראת ה' יישארו על מתכונתם, כי זה צורך היום. פיוטים נוספים שלא נהוגים אלא בקצת קהילות ג"כ אפשר להשמיט. מי שבירך אחד כללי לפרט את כל השמות וכן ההשכבות. תפילת מוסף ש"צ והקהל ביחד דהיינו בלי להתפלל לחש תחילה.

תיכתב בספר החיים ובספר הזכרון

הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מצות טעמו וראו
מצות מסורת
שר שלום קשת
ת"ת עטרת חיים
טריתא
פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
מועדי השם
עבור לתוכן העמוד