-
תענית
-
חיפוש מתקדם

 

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו תכנים תורניים והלכתיים רבים מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח שו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד. ראש מוסדות "יד מהרי"ץ" ו"פעולת צדיק". בפורטל תוכלו לעיין, להאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, לקבל מידע אודות פעילות ק"ק תימן, ועוד...
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1091 אורחים

מהרי"ץ בגדולתו מיישב גם את נוסח הספרדים

    
מספר צפיות: 5576

כתב מהרי"ץ בעץ חיים דף ר"א ע"א: 

רבים תמהו על הנוסח של הספרדים והאיטליאני השגור בפי הכל, המעידים על משה רבינו ע"ה שעמד בתפלה וכך אמר בתפלתו מלכי ואלד'י סלח נא לעון העם הזה וכו', ולא מצינו זה התואר זולתי בשירי דוד ולא בדברי משה רבינו, חלילה להוציא שקר מפינו. והתירוץ, כי במעשה העגל הזכיר משה רבינו י"ג מדות של רחמים, והסימן הכוללם מלך מלכי המלכים, אמנם במרגלים ראה צורך שעה להזכיר ט' מדות ולא יותר, והסימן הכוללם מלכי ואלד'י שיש בו תשע אותיות, יע"ש מאמר אם כל חי (בספר עשרה מאמרות להרמ"ע מפאנו) ח"ב סי' ט"ז. 

ולענד"נ לומר, כי תיבת מלכי ואלד'י אין הכונה שכך אמר בתפלתו, רק המה דברי הפייטן וסיפור דברים הם, כאילו אמר וכך אמר בתפלתו לפניך מלכי ואלד'י, ומה היא אמירתו הדר מפרש סלח נא וכו'. 

ואם כן, הגורס כן צריך לחבר מלכי ואלד'י עם וכך אמר בתפלתו, בחדא מחתא. ונכון הוא. 

הדפסהוסף תגובה

עוד..

  1. לעמוד הבא

 

 

 

 

  

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

לחמא עניא
מצות טעמו וראו
ארז יחיאל
טריתא
ת"ת עטרת חיים
מועדי השם
שר שלום קשת
פעולת צדיק
אור ההלכה
מצות מסורת

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד