-
-
חיפוש מתקדם

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
840 אורחים

חוברת צניעות בת ישראל


הלכות פסוקות בענייני ריחוק מן העריות,מלבושי הנשים וצניעותן, ואיסור ייחוד
מאת מרן הרב הגאון יצחק רצאבי שליט"א
© כל הזכיות שמורות למחבר

למהדורא החדשה (ה'תשע"א) - לחץ כאן 

פתח דבר

יסודות הבית והנהגות הצניעות של־האשה, הם הם יסודות הקדושה. ולא עוד אלא שעיקר יצירתה מבראשית, היתה בַּכַּוונה הזאת, כמו שאמרו חז"ל על פסוק (בראשית ב', כ"ב) "וַיִּבֶן" י"י אלהים את הצֵּלָע אשר לקח מן האדם לאשה...
מספר צפיות:2255

פרק ראשון - הלכות ריחוק מן העריות

חובת ההתרחקות, הסתכלות אנשים בנשים ולהיפך הסתכלות בתמונה או ציור של־אשה, בשמים, קול באשה ערוה, שירות אשה לאיש, הושטה מידה לידו ואכילה מאותו כלי, שאלת שלום וכדומה ונתינת מתנה, חיבוק ונישוק ולחיצת ידיים, ערבוביא וריקודים, קטנים וקטנות, אשה עם בעלה בפני אחרים, ענייני פריצות ותועבה שבזמנינו.
מספר צפיות:3176

פרק שני - הלכות מלבושי הנשים וצניעותן

צניעות האשה, כיסוי הראש, כיסוי הראש לרווקות, כיסוי הצואר והעורף, כיסוי הידיים, כיסוי הרגליים, גרביים ובגדים בלתי שקופים, צורת הבגדים וצבעם, והנעליים, תכשיטים, אודם, כְּחוֹל, בדיקות וטיפולים רפואיים, יציאה מהבית, ודרכי צניעות האשה עם אנשים שלא לדבר בסגנוני־לשון מתרבות הגויים וכדומה.
מספר צפיות:3331

פרק שלישי - הלכות איסור ייחוד

מה נחשב ייחוד, ייחוד עם קרובי־משפחה, ייחוד כשאשתו עמו, ייחוד אשה עם כמה אנשים, ולהיפך, ייחוד כשבעלה בעיר, או בבית פתוח, קטן וקטנה, חלוש וזקן, זהירות מאיסור ייחוד הנהגות בעניין פגישות, פנוי ופנויה קודם החתונה, ייחוד ב"מעלית", ייחוד בנסיעה ב"מכונית", איש אחד עם שתי נשים, בזמנינו כל ירידת נשמות בני־אדם לעולם, לתקן את ענייני הקדושה.
מספר צפיות:6048

נספח - בעניין פריעת הראש

אודות האיסור לאשה ללכת בגילוי שער ראשה, והנזק העצום שגורמת בכך לעצמה לבעלה ולבניה, ועל פירצת הפאה הנכרית.
מספר צפיות:2190

נספח - בעניין הפלת עוברים

מעוברת שהיא ב"סכנת־נפשות" בגלל ההריון, או שהיא מַקְשָׁה בְלִדְתָּהּ, מותר להפיל את הָעוֹבֶר באופן מלאכותי כגון על־ידי תרופות או בעזרת מכשירים וכיוצא בזה, כל זמן שהעוֹבֶר בתוך מעיה...
מספר צפיות:2170

בַּעֲצַלְתַּיִם יִמַּך הַמְּקָרֶה

לקראת סיום ההדפסה ראינו כי נותרו לנו ד' דפים ריקים, על כן צירפנו כאן עניין הנוגע לנושאים דלעיל מתוך ספרנו נפלאות מתורתך אשר עודנו בכתובים...
מספר צפיות:2492

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
פעולת צדיק
מנויים לחיים
עבור לתוכן העמוד