-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
517 אורחים

מוצש"ק יתרו

       74:00 דק'  74:00 דק'   16 עמ'  16 עמ'
מספר צפיות: 5844
נושאי השיעור: ביאור הפסוק בכל דרכיך דעהו וגו', ומה הפירוש שיהיו כל מעשיך "לשם שמים". האם לדעת מהרי"ץ זיע"א רק סעודת שחרית שבת היא מדאורייתא, או כל שלשת הסעודות. השלמה בעניין מדוע נתייסד הפרק "תהלה לדוד" על סדר אבג"ד. המשך דברי מהרי"ץ זיע"א בעניין עונג שבת. מדוע ישנם מאכלים שהם טעימים, וישנם מאכלים אשר אין תענוג באכילתם. התועלת מהנאת האדם ועינוגו מן המאכלים ביום שבת, והשלמה בעניין גירסתינו "מדשני עונג" ולא "מדושני". תשובה לשואל לגבי חילוקי דינים בין מ"ש מרן שליט"א בספריו לביו מה שכתב הרב צובירי בספריו, דעת מרן שליט"א על הספר "ויצבור יוסף בר" ועל סידור "כנסת הגדולה", דוגמא לכך מעניין גירסתינו "מדשני עונג", ואחד עשר הערות על מ"ש הרב צובירי בעניין זה. השלמה בעניין נוסח התפילות שהוא מרבינו הרמב"ם, ודחיית מי שטען ההיפך מכך. דוגמא לשיבוש דברי הרמב"ם שבהוצאת דפוס וילנא. מה הפירוש "נערתי חצני". השלמה בעניין מה שאמר מרן שליט"א למרן הגר"ע יוסף זצ"ל מדוע הרמב"ם כתב על עצמו "הספרדי" – הספר בידי, ותוספת דברים על כך. חשיבות אמירת "נשמת כל חי" בפני עשרה בעת צרה.
כ"א שבט ה'תשע''ו
 

 

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

פעולת צדיק
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד