-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

לא מצליח לראות קבצי פלאש? לחץ כאן!
מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

הוצאת פעולת צדיק

כשרות בד"צ פעולת צדיק

אור ההלכה
מיני תבלין וקליות
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
736 אורחים

מוצש"ק צו - דרשת שבת הגדול

       60:00 דק'  60:00 דק'   16 עמ'  16 עמ'
מספר צפיות: 3456
נושאי השיעור: הקדשת השיעור להצלחת עורכי הקובץ התורני "דברי חפץ" [גליון עשירי] שיצא לאור בימים האחרונים, ודברים בשבחו. חשיבות הלימוד באגדתא דפסחא "עץ חיים" למהרי"ץ זיע"א עם פירוש פרי עץ חיים למרן שליט"א, והודעה על מבחן נושא פרסים. ביאור דברי מהרי"ץ באגדתא דפסחא בפיסקת "מצה זו שאנחנו אוכלים על שם מה וכו'", ובירור הטעם שהמצריים היו מאכילים את אבותינו במצרים מצות בכדי לחסוך בהוצאות כיון שהמצה אינה מתעכלת מהר. השלמה בעניין הבציעה על מצה ומחצה במשך כל שבעת ימי הפסח. השלמה בדין מצות כוסמין בפסח, והאם הן מין חטים או מין שעורים. תשובה לשואלים בעניין הבצק שנשאר בידיים וחום הידיים בעת אפיית המצות הרכות, לאחר מריחת הבצק בתנור ושטיפתם במים שלנו. מהדורא חדשה של ספר "באר הפסח" עם רשימה מפורטת של עשרות מוצרים לפסח, האם יש בהם חשש "חוזר וניעור". בעניין הכשרת שיש מטבח לפסח, והאם צריך לכסות את השיש בנייר אלומיניום חוץ מההכשרה בעירוי רותחין מכלי ראשון. ביאור המאמר בספר הזוה"ק שהאוכל חמץ בפסח כאילו עובד עבודה זרה. בעניין ספר שאלת המטוטלת, וחשיבותו הרבה לביעור הע"ז שישנה בזמנינו ע"י שיטות שמקורם בכוחות הטומאה. תופעה פסולה בזמנינו לגבי הקרנת סרטים לנשים ולנערות, שהם כביכול "בפיקוח נשות חינוך". חשיבות חתימה על היתר עיסקא לכל אדם ביחד עם מכירת החמץ, או בהזדמנות אחרת, בכדי להימנע מאיסורי ריבית. בעניין קריאת ההלל בבית הכנסת בליל פסח, ומי שאינו קורא אינו מגרע.
ט' ניסן ה'תשע''ח
 

 

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
מנויים לחיים

 

 

  

  

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: or@shtaygen.co.il

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

שר שלום קשת
ארז יחיאל
לחמא עניא
טריתא
מצות טעמו וראו
מצות מסורת
מועדי השם
ת"ת עטרת חיים
פעולת צדיק

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: yad@maharitz.co.il  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד