-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
525 אורחים

שלח לך

תרגום המלה 'ציצית', היא 'כרוספדין' (שלח לך)

תרגום המלה 'ציצית', היא 'כרוספדין' (שלח לך)

    
"מספרים על הרה"ג אברהם גניחובסקי זצ"ל, הוא היה נשיא המרכז הארצי לטהרת המשפחה, שהוא ישב פעם באוטובוס, ובאה אשה חצופה, וישבה על ידו. בדור שלנו, מצוי שהנשים חצופות, בעוה"ר, אינן מתביישות. אותה האשה, לא פחות ולא יותר, באה והתיישבה ליד הרב. מה הוא יגיד? הוא לא רצה לבייש אותה. מה עשה? הוא אמר לה, 'יש לי כרוספדין'... ההיא חשבה, שזאת מחלה מדבקת... והיא נבהלה וברחה מן המקום"
מספר צפיות:2427
י"ז סיון ה'תש"פ
בעניין הסתכלות בתמונות אסורות, וסגולה לשכוח זאת

בעניין הסתכלות בתמונות אסורות, וסגולה לשכוח זאת

    
"הבאתי בס"ד בספר נפלאות מתורתך [פרשת שלח לך, דף של"ז, על הפסוק 'ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם], סגולה לעניין הזה. המדובר על סגולה, מן הדורות שעברו, אבל חושבני שהדבר מועיל גם בזמנינו. והסגולה היא, לומר חמש עשרה פעמים, את הפסוק הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי [תהלים קי"ט, ל"ז]. זאת סגולה, בכדי לשכוח את התמונה הזאת, להוציא אותה ממנו. חושבני, כי כדאי מאד לפרסם זאת."
מספר צפיות:2601
ט"ז סיון ה'תש"פ
"דקדוקי תורה" על פרשת שלח לך

"דקדוקי תורה" על פרשת שלח לך

    
מספר צפיות:2136
ט"ו סיון ה'תש"פ
איך המרגלים שהיו צדיקים הוציאו דיבת הארץ רעה? (שלח לך)

איך המרגלים שהיו צדיקים הוציאו דיבת הארץ רעה? (שלח לך)

    
מספר צפיות:43026
כ"ד סיון ה'תשע''ב
הלכות ציצית

הלכות ציצית

    
בפרשתנו (שלח לך) נאמרה פרשת ציצית. כתב מרן פוסק עדת תימן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א בספרו שלחן ערוך המקוצר כדלקמן: מצות ציצית שקולה כנגד כל המצוות כולן, שנאמר וראיתם אותו וזכרתם את כל מצוות י"י. לכן אעפ"י שאין אדם חייב בציצית אם אין בגדו בעל ארבע כְּנָפות..
מספר צפיות:12792
ט"ו סיון ה'תשע''ט
שלש עשרה מדות של רחמים

שלש עשרה מדות של רחמים

  35:05 דק'  35:05 דק'
נאמר בפרשתנו (שלח לך) פֹּקֵד עֲו‍ֹן אָבוֹת עַל בָּנִים עַל שִׁלֵּשִׁים וְעַל רִבֵּעִים. מה הן הי"ג מדות, מהיכן מתחילים למנותם, ביאור "פוקד עון אבות... על שילשים ועל ריבעים", הרי אם ריבעים כ"ש שילשים? ודימוי למה שנאמר בדין אתרוג שעלתה עליו חזזית בשתים או שלש מקומות. מתוך השיעור השבועי של מרן שליט"א במוצש"ק כי תבוא ה'תשס"ט
מספר צפיות:9003
י"ד סיון ה'תשע''ט
מהִלְכּוֹת הפרשת חלה (שלח לך)

מהִלְכּוֹת הפרשת חלה (שלח לך)

    
נאמר בפרשתנו (שלח לך) רֵאשִׁית עֲרִסֹתֵכֶם חַלָּה תָּרִימוּ תְרוּמָה. כתב מרן שליט"א בשע"ה כדלקמן: כַּמּוּת העיסה שתתחייב חלה בברכה, היא קמח הנכנס במדה המכילה נפח של־מ"ג ביצים וחומש ביצה (ורמוז בגימטריא חל"ה) שהם במשקל זמנינו לפי מנהגינו 1,666 גרם.
מספר צפיות:13795
י"ד סיון ה'תשע''ט
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד