-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
565 אורחים

איך המרגלים שהיו צדיקים הוציאו דיבת הארץ רעה? (שלח לך)

    
מספר צפיות: 43030
כ"ד סיון ה'תשע''ב

על שירה תימנית, שירי גנאוי (שירי נשים) וריקוד הדעסה

מתוך "שערי יצחק" – השיעור השבועי מפי מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א – פוסק עדת תימן, שנמסר במוצש"ק שמות ה'תשע"א

 

ראיתי דבר נפלא באור החיים הקדוש פרשת שלח לך, הוא אומר איך זה שהמרגלים שהיו צדיקים כמו שכתוב כולם אנשים, צדיקים, למה הם חטאו בסוף? למה הוציאו דיבת הארץ רעה? הוא אומר שהם חטאו בגלל שאלו ששלחו אותם היו רעים. אם אצל המשלחים היתה כוונה רעה אפי' שהם היו טובים זה פעל עליהם. שליחו של אדם כמותו, וכיון שהוא חושב לא טוב, זה פועל עליו להזיק לו.

 

צריך לפחות להשתדל לצמצם כמה שאפשר. יש כאלה שלוקחים שירים, רוצה לשיר לדוגמא אלאף אלאף ועושה את זה בניגון של גנאוי, זה לא אסור אבל הם רוצים את הקצב ואת הריקוד הזה ולכן הם שרים אפילו שירים מהדיואן עם ניגון של דברים בטלים. בקיצור יש פירצה גדולה מאד בנושא הזה, ואינני יודע אם נצליח לעצור את זה, יש כאלה שאומרים שזו גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה, אבל צריכים לדעת יכול להיות שזה קשה ויש בעיה שאין זמרים אחרים, ומי ישיר ואיך ישיר ומתי ילמד, אבל ראשית שלפחות נשאף לתקן את הדבר, נכון שזה קשה אבל לפחות לצמצם בזה כמה שאפשר, לפחות שנשאף לצמצם ובמשך הזמן או שהזמרים יחזרו בתשובה, או שיקומו זמרים אחרים שישירו כמו שצריך, אבל לא להשאיר את המצב כמו שהוא. שנית, אם נשתדל בכל פעם, תדעו לכם שאכן בסוף יש הצלחה. מי היה מאמין, מלפני כמה שנים כשהתעורר הנושא של שירי עגבים, מאז לא יצאו דיסקים של שירי עגבים. היה בזמנו ישיבה כאן בבית המדרש, עשינו כינוס של עשרה זמרים כמדומני, שלא ידעו בכלל מה זה שירי עגבים, ומאז הם לא הוציאו יותר שירי עגבים. עד אז הנושא הזה היה פרוץ מאד. א"כ ניתקן הדבר, ועכשיו אפילו בחנות [נוסח תימן] לא מוכרים יותר שירי עגבים. רואים שאם אנחנו משתדלים ופועלים, גם אם אנחנו לא מצליחים לתקן את העניין עד הסוף, אבל לפחות מתקנים קצת. גם בזה אנחנו לא הפקרנו את העניין ואנחנו מוחים, ומצליחים כמה שמצליחים. ובעז"ה יהי רצון שבסופו של הדבר העניין יתוקן לגמרי. כך לפחות לא תהיה עלינו תביעה, כי אנחנו עושים כמיטב יכולתינו, אבל אם נתיאש מראש ונשלים עם המצב, הנושא יתדרדר עוד יותר. ובעז"ה נעשה ונצליח.

הדפסהוסף תגובה

עוד...

מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מנויים לחיים
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד