-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1133 אורחים

נצבים

שיעור באלעד מפי מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א

שיעור באלעד מפי מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א

  43:11 דק'  43:11 דק'
נושאים: ששה ספרי תורה כנגד ששת אלפי שנים. פרשת נצבים וילך היא המאה השמינית באלף הששי. רמזים בפרשיות שבסוף חומש דברים על תקופתינו. "כי בא לשפוט הארץ" בשני מזמורים שונים וההבדל ביניהם. לפני ה' - הטעם לגעיא. קדיש דעתיד - מדוע אומרים זאת בסיום מסכת. פירוש וגירסת המלה בעגלא. "המקום אשר יבחר ה'" מדוע לא פירט הכתוב שזהו הר המוריה. חוברת צניעות בת ישראל ומעלתה. פרשת בן סורר ומורה האם גם על בת סוררת ומורה. האם יש תשובה לאומות העולם או רק לישראל.
מספר צפיות:9780

מדור "דקדוקי תורה" על פרשת נצבים

    
ברוך ה', שיצא לאור החומש 'תורה קדומה', זהו הספר הכי מדוייק שישנו בכל העולם. ואם הוא יוציא מהדורא חדשה, וישכלל עוד את זה, ברוך ה' מפעם לפעם הוא מוסיף. אני רק אומר, את מה שנראה לי לפענ"ד, במקומות שאני חושב קצת אחרת, והדבר אינו מחייב את אף אחד.

מספר צפיות:1691
הפטרת שוש אשיש - האחרונה משבע דנחמתא

הפטרת שוש אשיש - האחרונה משבע דנחמתא

  25:30 דק'  25:30 דק'
מדוע ההפטרה האחרונה בשבע דנחמתא "שוש אשיש" מתחילה לפי מנהגינו בפסוק "ונודע בגויים זרעם וכו'"? מה קשר הפטרה זו עם הקריאה בתורה? מה הטעם לקריאת ההפטריות? מי תיקנן? כמה פסוקים חייבים לקרוא בכל הפטרה? מהו המנהג שהאבא מברך על ההפטרה והבן קורא? בירור המנהג להוסיף להפטרת חתן פסוקי 'שוש אשיש'.
מספר צפיות:7520
כ"ג אלול ה'תשע''ה
אַתֶּם נִצָּבִים הַיּוֹם כֻּלְּכֶם

אַתֶּם נִצָּבִים הַיּוֹם כֻּלְּכֶם

    
חידוש בשם מהרי"ץ זיע"א בדברי רש"י על הפסוק אתם נצבים היום וגו'. מתוך "שערי יצחק" השיעור השבועי של מרן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, שנמסר במוצש"ק נצבים ה'תשע"ב.
מספר צפיות:4522
כ"ג אלול ה'תשע''ה
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מנויים לחיים

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד