-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1030 אורחים

מוצש"ק מטות התשפ"א

  60:00 דק'  60:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 2997
נושאי השיעור: ביאור העיון יעקב על הגמרא ברכות דף ג' ע"ב תנו רבנן ארבע משמרות הוי הלילה דברי רבי, רבי נתן אומר שלוש וכו', כי מחלוקתם היא האם זה כנגד שלושה אבות או ארבע אמהות, וחשיבות אמירת תיקון חצות או קינות בימי בין המצרים. המשך ביאור דעת הגר"ח קניבסקי שליט"א בענייני עין הרע בזמנינו, והאם שולטת עין הרע בעיר בני ברק ת"ו, כמו כן האם יש לחשוש מנפילת טילים בבני ברק, ומהם גבולות העיר ב"ב לעניין זה. סיפור על מדת הענוה של הגר"ח קניבסקי שליט"א בתשובתו לשואל מה יענה אם ח"ו יפול טיל בב"ב, תשובה לטענה שהרי אין סומכין על הנס כפי שמצינו בבית המקדש, והאם צריך לרדת למקלט בשעת אזעקה בבני ברק. סיוע לתירוץ מרן שליט"א כי הסיבה שהרשב"ץ התחיל מ'להיות לכם לאלהים וכו' אינה מצד דין כל פסוקא וכו' אלא מפני שלא רצה להתחיל במלה 'אני'. ביאור הגרי"ח בבן יהוידע על הגמרא ביצה דף ט"ו ע"ב מעשה ברבי אליעזר שהיה יושב ודורש כל היום כולו וכו', נתן עיניו בתלמידים וכו', בשעת פטירתן אמר להם, לכו אכלו משמנים וגו' ואל תעצבו כי חדות י"י היא מעזכם, ותירוץ מרן על קושיית שו"ת יביע אומר כי כביכול ישנה סתירה בדברי הגרי"ח מדבריו בשו"ת רב פעלים לגבי זקף או עכ"פ אתנחא הנחשב כפיסוק הפסוק.
כ"ד תמוז ה'תשפ''א
 

 

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


 
נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
דרג את הכתבהדירוג כתבה מוצש"ק מטות התשפ"א: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד