-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
415 אורחים

מוצש"ק מצורע - דרשת שבת הגדול התשפ"ב

  60:00 דק'  60:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 2788
נושאי השיעור: קריאת שם פרשת השבוע זאת תהיה תורת המצורע. שתי מצוות עשה מן התורה בליל הסדר, אכילת מצה וכן והגדת לבנך. הסיפור ממקורו על החתם סופר שבהיותו ילד הביא את קושיית סבו מהרש"ק ואמר שהוא טעה וכו', ואביו סטר לו וגער בו וכו', וציווי רבו מהר"נ אדלר שלא ידבר עם אביו יותר וכו', ותשובת מרן שליט"א לשואל כי אין זה דומה לסיפור שהביא בשיעור לגבי המעשה עם בנו של החפץ חיים, בירור יסוד העניין לגופו עפ"י התשובה לשאלה מדוע הדיבור כבד את אביך וגו' כתוב בצד ימין של הלוחות יחד עם חמשת הדיברות של בין אדם למקום, וחיזוק החיוב של מצות והגדת לבנך בליל הסדר. המשך בעניין האם מה שקובע הוא המעשה או הכוונה, כגון לגבי עוג שבא לומר לאברם שנשבה בן אחיו, וכן לגבי לבן הארמי, ועפי"ז השלמה לנאמר בשיעור לגבי אותו בחור ששמע אמריקאי שהתפלל בכותל המערבי וכו' וחמד לו לצון וכו' וקיבל ממנו סכום כסף וכו'. התייחסות מרן שליט"א למובא במאמר 'במחיצתו' לגבי הגר"ע בסיס זצ"ל אשר היה נוהג בדברים מסויימים פעם כך ופעם כך, כגון בברכת להדליק נר שלחנוכה וכן לגבי מצה ומחצה בליל הסדר, תמיהת מרן שליט"א כיצד אפשר לנהוג פעם כך ופעם כך, הרחבה בעניין בציעה על מצה ומחצה ושאין לכך סתירה מדברי המקובלים, וכן שאין ראיה ממה שנשברו לו המצות, או מנסים אחרים כגון אליהו בהר הכרמל. עניינים חשובים הנוגעים לליל הסדר ולחג הפסח הבעל"ט.
ט' ניסן ה'תשפ''ב
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לצפייה ולהורדה למחשב (באיכות נמוכה יותר) - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


 
נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

מצות טעמו וראו
מנויים לחיים
מיני תבלין וקליות
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד