-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 

מבזקים

עצור
ברוכים הבאים לאתר מהרי"ץ
יד מהרי"ץ - פורטל תורני למורשת יהדות תימן, האתר הרשמי להנצחת מורשתו של גאון רבני תימן ותפארתם מהרי"ץ זצוק"ל. באתר תמצאו גם תכנים תורניים והלכתיים רבים של מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, מחבר ספרי שלחן ערוך המקוצר ח"ח ושו"ת עולת יצחק ג"ח ועוד, וכן תוכלו לעיין ולהאזין ולצפות במבחר שיעורי תורה, שו"ת, מאמרים, תמונות, וקבלת מידע אודות פעילות ק"ק תימן יע"א (י'כוננם ע'ליון א'מן). הודעה לגולשי האתר! הבעלות על אתר זה הינה פרטית, וכל התכנים המובאים הינם באחריות עורך האתר בלבד. אין למרן הגר"י רצאבי שליט"א כל אחריות על המתפרסם באתר, ואינו מודע לדברים המפורסמים בו.
"נציב החודש" באתר
נציב החודש! אם רצונך שזכות לימוד התורה, המסורת והמנהגים, של אלפי לומדים באתר זה יעמדו לזכותך במשך חודש ימים, להצלחה לרפואה או לע"נ, אנא פנה לטל': 0504140741, ובחר את החודש הרצוי עבורך. "נציב החודש" יקבל באנר מפואר בו יופיעו שמו להצלחתו, או שם קרוביו ז"ל בצירוף נר נשמה דולק, וכן בתעודת הוקרה ובברכה אישית ממרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א.
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
475 אורחים

מוצש"ק בלק התשפ"ב

  60:00 דק'  60:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 3649
נושאי השיעור: בעניין מסורת יהדות תימן בס"ת לכתוב תחילת פסוק בראש הדף, כיצד בפרשתנו התחילו עם הפסוק 'וירא בלק' בראש הדף הרי הוא היה רשע, ואיך קראו פרשה על שמו. המשך בעניין אל תרבה שיחה עם האשה, תגובה למכתבו של הרה"ג יעקב לוי שליט"א מח"ס גן נעול, הרחבה בביאור המושג "שיחה", דברי המאירי בעניין זה, ודעת מרן שליט"א כי בזמנינו ירדו הדורות כי הדיבור עם האשה חשוב לשלום־בית. מעלת הדברים המובאים בספר מנורת המאור, דבריו בהתחלת פרק י"ב בעניין דלעיל. המשך ביאור דברי הגמרא בברכות דף מ"ב, גירסת רבי' אברהם בן שלמה זצ"ל בעניין זה, הערת מרן שליט"א על העורך שלא דק שם, והאם ישנה מחלוקת בין דברי הגמרא לדברי המדרש, ונפקא מינה מכך. הערות על בעל דברי יואל וכן שו"ת יביע אומר כי המדרש והגמרא חלוקים וע"כ יש לנהוג כדברי הגמרא, ותשובות על הראיה בעניין רבי יוחנן שהנשים חזו ביפיו. הגדת עניין איסור ההסתכלות בנשים מבחינה הלכתית, והתייחסות ל'ערבי שירה' האסורים עפ"י ההלכה. דברי החיד"א בעניין 'צדקת הבנים'. מכתב שקיבל מרן שליט"א בדבר מניעות שונות שקרו כאשר רצו לקנות ביצת בת יענה ולתלותה בבית הכנסת, ומודעה שיצאה לאור בזמן האחרון בדבר התעוררות לשתיקה בבית הכנסת.
י"א תמוז ה'תשפ''ב
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לצפייה ולהורדה למחשב (באיכות נמוכה יותר) - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן


 
נציב השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מנויים לחיים
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד