-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1149 אורחים

מוצש"ק יתרו התשפ"ג

  90:00 דק'  90:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 2065
נושאי השיעור: חודש שבט – הכנה למתן תורה, וחשיבות ההכנה לפני כל חג או מועד. בעניין קריאת שיר השירים לאחר ליל הסדר, מקור לכך שנהגו כן אף לפני זמן האריז"ל, ותשובת מרן שליט"א לשואל לגבי אמירת שיר השירים בערב שב"ק. השלמה בעניין ל' קדושות בשבוע וכו', וראיות ממדרשי חז"ל כי פעמים רבות היה העולם צריך להיחרב, אולם ישנן זכיות ועצות בכדי למנוע זאת. דברי מהרי"ץ זיע"א לגבי ברכת על נטילת ידים בליל הסדר שהיא לאחר הנטילה, דלא כהתכאליל הקדמוניות והרמב"ם, יסוד חשוב בשיטת מהרי"ץ בזה ובכיוצא בזה, ופליאה על ספר 'שולחן ערוך תימן' שהביא את מנהגם של כת הדרדעים בעניין דלעיל. הגר"ש בעדני שליט"א חיבב והעריך את מסורת תימן יע"א. שתי הערות נוספות על המובא בס' שולחן ערוך תימן, האחד בעניין נוסח מודה אני לפניך וכו', והשני בעניין נטילת ידים לאחר ביקור בבית הקברות. וינועו אמות הספים מקול הקורא וגו' [הפטרת השבוע יתרו], התייחסות לרעידות האדמה שהיו בשבוע שעבר בארץ תורכיה ובא"י. דברים שנאמרו מפי מרן שליט"א במסגרת אסיפת רבנים ספרדים בבני ברק, טענתם על חלוקה לא צודקת בין כולם, ודברים שהובאו בחתם סופר כי הסיבה לרעידת האדמה שהיתה בזמנו בעיר צפת ת"ו היא מפני שנאת חנם ומחלוקת. ימי השובבי"ם – השלמה לשיעור הקודם בעניין תמונות עם פריצות וכו', והעצה למי שנכשל במראות אסורות וכדומה.
כ"א שבט ה'תשפ''ג
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן

 

 
 
להקדשת השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

פעולת צדיק
מנויים לחיים
ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
מצות טעמו וראו

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד