-
מרן
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
1235 אורחים

מוצש"ק משפטים התשפ"ג

  90:00 דק'  90:00 דק'   20 עמ'  20 עמ'
מספר צפיות: 2281
נושאי השיעור: דברי מהרי"ץ זיע"א בעץ חיים ח"א בעניין חשיבות לימוד תנ"ך, דברי המעם לועז לגבי המעלה בכך שהתורה "משולשת" (אורין תליתאי) כי היא כנגד בית המקדש, ועפ"י דבריו השלמה לשיעור הקודם בעניין הדברים המונעים את חרבן העולם. תוספת דברים בעניין עטיפת הראש לאבלים, התייחסות למנהגי העיר ראדע אשר שינו מן המסורת המקובלת בתימן, ובעניין כיסוי הפה לאבלים. ביאור המובא בשע"ה לגבי חליצת כתף והנחת היד על הראש בהליכה בלוָיה, תשובה לשואל כי עפ"י הפסוק בירמיה משמע כי צריך להניח שתי ידיים על הראש, ובעניין העלאת עפר על הראש. יש להימנע משילוב הידיים יחדיו. המשך בעניין ברכת על נטילת ידיים אחר הנטילה לפני הניגוב, תגובה לשואל על המובא בפירוש על תכלאל עץ חיים מהדורא חדשה כי כביכול לשון התכלאל הוא לברך קודם הנטילה, המשך ההתייחסות ל'תכאליל קדמוניות', ותגובת עורך הספר שולחן ערוך תימן לגבי מה שנאמר מפי מרן שליט"א בשיעור הקודם, והערה על המובא בספר בארות אליהו על פסקי מהרי"ץ. ימי השובבי"ם –מדוע נאמר שש פעמים לשון שמירה, במזמור שיר למעלות אשא עיני אל ההרים וגו'. בשבח שולחן ערוך חלק אבן העזר עם פירוש שתילי זיתים וכו' שיצ"ל זה מקרוב ע"י הרה"ג יונתן שבח שליט"א.
כ"ח שבט ה'תשפ''ג
 

 

לצפייה במסך מלא - לחץ כאן

לשמיעה ולהורדה בקובץ mp3 - לחץ כאן


 

לקריאה במסך מלא - לחץ כאן

להורדה בקובץ PDF - לחץ כאן

 

 
 
להקדשת השיעור השבועי - לחץ כאן 
לצפייה בשיעורים קודמים - לחץ כאן
הדפסהוסף תגובה

עוד...

  1. לעמוד הבא
  2.  [6]
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
מיני תבלין וקליות
פעולת צדיק
מצות טעמו וראו
מנויים לחיים

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד