-
-
חיפוש מתקדם
לחיפוש מדוייק: הוסף "מרכאות" לפני מילות החיפוש!

מדורים אקטואליים:

 

 

 

 

הפוך לדף הבית

  הוסף למועדפים

 
עכשיו באתר יד מהרי"ץ
584 אורחים

ויחי

תרגום הפסוק "בחרבי ובקשתי" (פרשת ויחי)

תרגום הפסוק "בחרבי ובקשתי" (פרשת ויחי)

    
"לכבוד מרן שליט"א. כתב מהרי"ץ (עץ חיים ח"ב דף צ, א) בביאור הפזמון שבשמחת תורה 'כביש כל מלכוותא, ואחריב כל מדינתא בחרבי ובקשתתא, על ידי משה רחימא', כי אע"פ שלא כבש משה רבינו אלא ארץ סיחון ועוג, י"ל שהוא לשון תפילה כמו 'בחרבי ובקשתי דיעקב, שת"א בצלותי ובבעותי', ע"ש. האם ניתן להוכיח מדברי מהרי"ץ שכך היתה הגרסא מקובלת אצלו בפסוק בחרבי ובקשתי לתרגם 'בצלותי ובבעותי', כי אם לא היתה זו גירסת ספרי תימן היה מציין שכ"ה רק בדפוסים. ודלא כמ"ש מהר"י קורח זלה"ה במרפא לשון, בחרבי ובקשתי, בספרי תימן קרא ותרגום..."
מספר צפיות:6307
י"ג טבת ה'תשפ''ב
לֹא יָסוּר שֵׁבֶט מִיהוּדָה (ויחי)

לֹא יָסוּר שֵׁבֶט מִיהוּדָה (ויחי)

מאמר ייחוס קהילות קודש תימן לשבט יהודה, מאת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א - פוסק עדת תימן, שפורסם בעלון 'קהל יהודה' - על שם ייחוס בני קהילותינו לשבט יהודה, ובו ביאור ייחוס יהודי תימן יצ"ו על זרע יהודה בן יעקב אבינו ע"ה, כפי המקובל בידינו, וכן גלותם לתימן סמוך לחרבן בית ראשון, כולל המקורות בראשי פרקים ומראי מקומות.
מספר צפיות:14141
י"ג טבת ה'תשפ''ב

האם כדאי לעשות ריוח בין סוף פרשת ויגש לתחילת פרשת ויחי, והבנת דברי רש"י בשאלה למה פרשה זו סתומה וכו'.

    
"נראה לפי ענ"ד, דלדידן שאין ריוח פרשה כלל, אין לעשות שום ריוח נוסף. איננו יכולים להתחכם, להניח שיעור אות אחת נוספת. אין לזה מקור. כיון שבספרים הישנים אין שום ריוח... ממילא אני חוזר בי ממה שכתבתי בשו"ת "עולת יצחק", שמשמע שם, שלעשות ריוח זה בגדר "מהיות טוב" וגו'. ואף שזה נכון מצד אחד, כי זה לא גורע. אני אומר זאת, למרות שמצאנו הוראה מגאון עוזנו מהרי"ץ זצוק"ל, ההפוכה לכאורה מדברינו...". מתוך "השיעור השבועי" מפי מרן פוסק עדת תימן הגאון רבי יצחק רצאבי שליט"א, שנמסר במוצש"ק ויחי, טבת ה'תשע"ז
מספר צפיות:3128
י' טבת ה'תש"פ

כל המתאבל – זוכה לנחמה

מספר צפיות:1984
י' טבת ה'תש"פ

נוסח ברכת האב לבּנים בליל שבת

מספר צפיות:2697
י' טבת ה'תש"פ

עליית ששי לקטן בשבת ויחי "בנימין זאב יטרף"

    
מספר צפיות:4897
י' טבת ה'תש"פ

לישועתך קויתי ה' (פרשת ויחי)

         
כשאומר החזן לישועתך קויתי ה' בסוף רפאני, צריכים הציבור ללחוש עמו יחד פסוק זה כדי להתעורר בכוונה לצפות לישועת ה'. מתוך דברי מרן שליט"א בקלטת מס' 57, לישועתך קויתי ה'.
מספר צפיות:2822
י' טבת ה'תש"פ

הפטרת ויחי

כח ההתמדה מביא לגדלות בתורה, וביאור במעשה דדוד המלך שמת בשבת – לא פסיק פומיה מגירסא. מתוך השיעור השבועי מוצש"ק ויחי ה'תש"ע.
מספר צפיות:2858
י' טבת ה'תש"פ
מנויים לחיים
  

 

 

הלכה יומית למייל שלך

המעוניינים לקבל "הלכה יומית" מתוך ספרי "שלחן ערוך המקוצר" ישיר לתיבת הדואר האלקטרונית מידי יום ביומו בלי נדר, נא לשלוח בקשת הצטרפות לתיבה: [email protected]

כניסה לחברים רשומים

להרשמה
 

הודעה חשובה

על פי הוראת מרן הגאון הרב יצחק רצאבי שליט"א וגדולי התורה והפוסקים, השימוש באינטרנט הינו לצורך בלבד, ובחיבור לאינטרנט כשר ומבוקר. כל חיבור אחר מהוה סכנה רוחנית וחינוכית.

ישיבת נחלת אבות לבעלי תשובה
פעולת צדיק
מנויים לחיים
מצות טעמו וראו
מיני תבלין וקליות

שער האתר: עיטור מהרי"ץ זי"ע לשער הספר ביאור תפילה להר"ר יוסף ציאח זצ"ל. עיצוב האתר:  אי סטודיו 

©   כל הזכיות שמורות לאתר יד מהרי"ץ, נוסד בחודש מרחשון ה'תשע"א 5771 לבריאת העולם, ב'שכ"ב 2322 לשטרות, 2010 למניינם. האתר נצפה במיטבו בדפדפן אינטרנט - אקספלורר .
דואר אלקטרוני: [email protected]  טלפון ליצירת קשר: 050-4140741 פקס: 03-5358404

עבור לתוכן העמוד